Billy Idol dostane hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy

Billy Idol dostane hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy

Ak sa niekedy ocitnete pred obchodom Amoeba Music, určite sa pozrite na chodník a skontrolujte to.

Billy Idol dostane 5. januára hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy v Los Angeles.

Hviezda - celkovo 2743. - bude umiestnená na adrese 6201 Hollywood Boulevard pred obchodom Amoeba Music. K Idolovi sa v to ráno na špeciálnom ceremoniáli pridajú Henry Rollins, umelec Shepard Fairey a Lupita Sanchez Cornejo, predsedníčka Hollywoodskej obchodnej komory.

Idol - ktorého skutočné meno je William Michael Albert Broad a svoju prezývku získal po znevažujúcom vysvedčení v škole - začal svoju kariéru ako gitarista skupiny Chelsea v roku 1976. Rýchlo založil skupinu Generation X s basgitaristom Chelsea Tonym Jamesom a vydal tri albumy - Generation X (1978), Valley of the Dolls (1979) a Kiss Me Deadly (1981) - predtým, ako sa v roku 1981 rozišli.

Po presťahovaní do New Yorku sa rýchlo vydal na sólovú dráhu a spojil sily s gitaristom Stevom Stevensom. Idol sa v roku 1982 stal stálicou MTV so singlami White Wedding a Dancing with Myself a v nasledujúcom roku vydal album Rebel Yell a zverejnil hity Rebel Yell, Eyes Without a Face a Flesh For Fantasy.

Jeho poslednými vydanými albumami bola dvojica dobre prijatých EP - The Roadside (2021) a The Cage (2022) - a Stevens na nich hrá na gitare.

"Za svoju obľúbenú rockovú hviezdu Billyho Idola bude kričať veľa rebelov, keď 5. januára dostane svoju zaslúženú hviezdu na Chodníku slávy," hovorí producentka hollywoodskeho Chodníka slávy Ana Martinez. "Od začiatku svojej kariéry Billy Idol chytal za srdce mnohých svojich fanúšikov, ktorí konečne budú môcť navštíviť jeho hviezdu a byť svedkami jeho uvedenia na Chodník slávy."

Podujatie sa bude naživo vysielať vo štvrtok 5. januára o 11:30 SEČ na stránke walkoffame.com.

Made with