Black Star Riders v novom singli Catch Yourself oplakávajú nebezpečenstvo sociálnych médií

Black Star Riders v novom singli Catch Yourself oplakávajú nebezpečenstvo sociálnych médií

"Zdá sa, že strácame schopnosť samostatne myslieť." - Ricky Warwick, frontman Black Star Riders

Black Star Riders vydali ďalší singel z pripravovaného piateho albumu Wrong Side Of Paradise. V novej piesni Catch Yourself On frontman Ricky Warwick brojí proti nebezpečenstvám sociálnych médií.

"Catch Yourself On" je fráza, ktorá sa často používa v mojom rodnom Severnom Írsku," hovorí frontman Ricky Warwick. "Používa sa na to, aby sme niekomu povedali, aby 'prestal byť smiešny' alebo 'aby sa stal skutočným'.

"Bohužiaľ sa stávame otrokmi technológií a sociálnych médií (vinní ako obvinení). Nerozmýšľame nad tým, či sa podelíme o svoje najvnútornejšie pocity a myšlienky so svetom cudzích ľudí... Zdá sa, že strácame schopnosť myslieť sami za seba. Technológie ovládajú nás, namiesto toho by sme mali ovládať technológie my. Zdá sa, že už prekonáva ľudskú interakciu."

Album Wrong Side Of Paradise sa nahrával v štúdiu 606 v Northridge v Kalifornii a v štúdiu Toochtoon Sound v Redmonde v Oregone s dlhoročným producentom Jayom Rustonom. Je nasledovníkom albumu Another State of Grace z roku 2019, ktorý bol posledným albumom, ktorý kapela nahrala s bývalým gitaristom Thin Lizzy Scottom Gorhamom pred tým, ako oznámil svoj odchod zo zostavy.

Gorham sa vráti do koncertnej zostavy kapely, keď vo februári 2023 vyrazí na turné pri príležitosti osláv 10. výročia vzniku skupiny, na ktorom ju podporia Michael Monroe a Phil Campbell and the Bastard Sons. Koncertom Black Star Riders predchádza séria koncertných vystúpení skupiny Warwick.

Made with