Iggy Pop vytvoril najlepší album, aký mohol: chladnú klasiku

Iggy Pop vytvoril najlepší album, aký mohol: chladnú klasiku

Bývalý ohnivák skupiny Stooges Iggy Pop nachádza na 19. sólovom albume Every Loser oslnivú formu na sklonku kariéry

Skôr než sa dostaneme k podrobnostiam, ktoré ho robia takým, prejdime rovno k veci: toto je skvelý album Iggyho Popa, pravdepodobne najlepší, aký mohol v tejto chvíli vytvoriť.

Spojenie s producentom Andrewom Wattom (ktorý predtým robil pre Justina Biebera, Miley Cyrus a Ozzyho Osbourna a práve dokončuje ďalšie nahrávky Pearl Jam a Morrisseyho) bol geniálny ťah. Watt (bývalý člen skupiny California Breed po boku Glenna Hughesa a Jasona Bonhama a súčasný člen koncertnej kapely Earthlings Eddieho Veddera), ktorý zdvojuje gitaru a klávesy, sa v rocku nepochybne vyzná a pre Every Loser mal očividne víziu.

Keď ho angažovali pre tento projekt, najprv sa Iggyho opýtal: "Si pripravený byť sám sebou?" A keď sa to stalo, 75-ročná ikona alt. rocku predvádza kvintesenciu Iggyho výkonu, ktorý Watt hladko kontempluje s rockovou produkciou 21. storočia, v ktorej účinkujú hviezdy z A-list Duff McKagan, Chad Smith, Travis Barker, Stone Gossard, Dave Navarro, Josh Klinghoffer a zosnulý Taylor Hawkins.

zdroj: youtube.com

Frenzy je dokonalý otvárač, hlavný singel, ktorý sa vymyká z rámca a ktorý vymieňa akýkoľvek hitový potenciál za čistú, nespútanú Iggyho prirodzenosť. "Som v šialenstve, ty zasraný k...t," prezradí náš muž v štýle "bez trička" a potom šťastne zakončí: "Mám vtáka a dve gule.

Na inom mieste Strung Out Johnny, anti-sackové zjavenie preživšieho, v ktorom je afektovane nasadený klasický Iggyho barytón (ktorý ho pôvodne na The Idiot povzbudzoval David Bowie), Neo Punk uštipačne pranieruje novodobý fenomén mainstreamom vychovávaných punkových celebrít (pričom paradoxne obsahuje hlavný príklad Travisa Barkera na breakneckových pasciach) a Morning Show ponúka temný, FM-friendly flip k W.O.L.D. Harryho Chapina.

zdroj: youtube.com

Iggy je po celý čas vo vynikajúcej, ako britva ostrej forme a možno viac ako kedykoľvek predtým je úplne sám sebou. V predchádzajúcich vrcholoch sólovej kariéry bol Iggy jednoznačne zaviazaný Bowiemu alebo Joshovi Hommeovi, ale Wattova produkcia ho len dopĺňa. Je bezchybná a nikdy nevrhá tieň na Iggyho ústredný výkon. Každý Iggyho atribút sa vyznačuje, ale jemná produkčná disciplína sa obratne vyhýba karikatúre.

Post-punková depresia dokonca aj Iggyho omrzela. Triezvy, kontemplatívny Free z roku 2019 sa pohrával s jazzom, poéziou, atmosférou, ale Every Loser zachytáva Iggyho Popa, ktorý nikdy nebol viac pripravený byť sám sebou a nikdy nebol lepšie pripravený na to, aby priniesol chladnokrvnú klasiku.

Made with